top of page
Pouring Honey

Zdrowe Inspiracje z Dietetykiem — tu zawsze jesteś mile widziany.

Współpraca: Witaj
Stuffed Avocado

O Mnie

Cześć :)

Mam na imię Magdalena i jestem studentka 3 roku Dietetyki Klinicznej. 


Dieta to inaczej nasz styl życia czyli to co jemy i czy jesteśmy aktywni fizycznie. 

Tylko wtedy, gdy spełniamy te dwa kryteria będziemy mogli cieszyć swoim zdrowiem przez długie lata.


Pewnie zastanawiasz się dlaczego swoją przyszłość postanowiłam związać akurat z dietetyką kliniczną ?


Odpowiedź na to pytanie jest bardzo ciekawa, bo moja przygoda z dietetyką zaczęła się od tego, że kiedyś sama przez problemy z gospodarką węglowodanową i hormonalną miałam problemy ze swoją masą ciała. To właśnie wtedy przeszłam na redukcje i zmieniłam swój styl życia o 180 stopni. Zrzucenie ponad 50 kg nie było proste, ale dzięki temu zaczęłam się interesować zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną. 


Swoją zawodową przyszłość postanowiłam związać głównie właśnie z dietetyką kliniczną, ponieważ od samego początku mojej przygody z zdrowym stylem życia jest ona bliższa mojemu sercu. To właśnie ona pokazuje jak wielki wpływ na nasz organizm ma indywidualnie dobrana dieta nie tylko wtedy, gdy jest już jakaś jednostka chorobowa, ale przez całe życie. . 


Jak według mnie powinien wyglądać zdrowy styl życia ? 


Dla mnie w zdrowym stylu życia najważniejsza jest „luźna głowa”, bo to jest zawsze klucz do sukcesu. 

Dieta i aktywność fizyczna zawsze powinna być tak dopasowana do naszego trybu życia, żeby sprawiała nam przyjemność. Powinniśmy również nauczyć się pozwalać sobie na różne odstępstwa jeśli przez większość czasu jemy zdrowo i jesteśmy aktywni fizycznie. Zawsze najważniejsze jest, żebyśmy nauczyli się wybierać mądrze i poznali swój organizm, bo to on zawsze wie najlepiej czego nam brakuje aby osiągnąć wewnętrzną homeostazę.

Współpraca: O nas
bottom of page